ДЕНЬ ВОСЬМИЙ

12 червня 2019 року

WORLD DAY AGAINST CHILD LABOUR

Так, так, так, шановні друзі! Сьогодні наші «Fortune Hunters» відзначали Всесвітній День боротьби з дитячою працею! Все вийшло досить інформативно, повчально та в міру науково.

 

Для початку декілька загальновідомих фактів. Цей день був заснований за активної участі Міжнародної організації праці (МОП) ще в кінці минулого століття і відзначається 12-го червня. В Україні ми відзначаємо його, починаючи з 2002 року. Передісторія появи такої пильної уваги з боку широкої міжнародної громадськості до питань і проблем експлуатації дитячої праці цілком закономірна. Згідно багаторічних спостережень, статистичних та емпіричних досліджень було встановлено, що у багатьох країнах діти починають працювати вже з 5-ти років. Головною причиною дитячої праці є бідність та голод. Ви тільки уявіть собі – у світі працює 168 млн дітей (віком від 5 до 14 років). 78 % із них працюють у важких, небезпечних умовах. І ось тепер скажіть, що експлуатація не шкодить здоров’ю дітей. НЕПОСИЛЬНА дитяча праця – це загублене дитинство.

Вчителям довелося добряче постаратися, щоб доступно та зрозуміло подати інформацію про цей день дітям різних вікових категорій.

Загін PinkPros, наприклад,відзначився тим, що вони влаштували такий собі «день самоврядування». Дітки самі вирішували, що робити та яким чином. Іншими словами, завдання на день були посильними та водночас цікавими. Маємо наголосити, що робота за міжнародним проектом в рамках програми eTwinning не може бути іншою.                      

Загін BigBabyTape присвятили себе творчості. Вони розробили такі собі банери, які в майбутньому, напевно, допомогли б відстоювати дитячі права на посильний труд. В даному випадку кожен вклав частинку своєї душі у ці, здавалося б, маленькі творіння. А мораль така: мистецтво є рушійною силою у боротьбі поти експлуатації дитячої праці! Творячи, людина замислюється над цією проблемою і спонукає замислитись інших.            

Не менш оригінальними були сьогодні вихованці із загону Popcorn. Вони вирішили створити власний соціальний ролик і таким чином привернути увагу до проблеми експлуатації дитячою праці. Мусимо наголосити, що під час зйомок ніхто не постраждав, а юні зірки отримали масу задоволення від участі у такому проекті. Радимо переглянути ролик на нашій сторінці у Фейсбуці!

Інформаційна година у музеї ім. А. Ф. Худякової на тему: «Будь у курсі: дитяча експлуатація до всесвітнього дня боротьби з дитячою працею» була розрахована саме на дітей цієї вікової групи. І семикласники не втратили можливості відвідати цей захід. Знову хочеться подякувати працівникам музею за корисно проведений час.                      

Загін Frosch-Frösche сьогодні працював з мультимедійною дошкою. Потім до них завітав представник із ЦДЮТ зі свіжими ідеями «Боді-арту». Всі спробували себе у ролі сучасних митців. Ще раз дякуємо Олені Володимирівні!                             

І наостанок поговоримо про загін Cometas. Та що там поговоримо…??? Підписуйтесь на YouTube канал вчителя іспанської мови Балуби Олени Анатоліївни (https://www.youtube.com/channel/UCkFZPpYpw9wNRa--gEKzVdg) і ви завжди матимете можливість залишатися у курсі всіх подій, які стосуються нашого іспаномовного загону.                     

Не оминули ми і спортивні уподобання наших дітей. Вчителі фізичної культури організували спортивно-масові заходи в рамках Олімпійського Дня, що було дуже важко зробити через надокучливу спеку.            

Але незважаючи на це ми з оптимізмом дивимося в майбутнє! До зустрічі!