СТЕЖКАМИ АНГЛОМОВНИХ ТРАДИЦІЙ!!!

Сьогодні у стінах нашого закладу відбулося традиційне свято, яке найгучніше відзначається у США, Канаді, Ірландії та Великій Британії. І має воно таку назву – Хелловін (свято Всіх Святих)! Але про все по-порядку. І трішечки історії.

Хелловін (Хеллоуїн) – “несвяте свято”, яке ще зовсім нещодавно широко

святкували лише у вище згаданих країнах, на сьогодні користується популярністю серед людей і в Україні. Але все ж таки більшість ярих шанувальників цього свята навіть не знають історії його виникнення. Як правило, молодь пов’язує Хелловін із нешкідливою веселістю. 

Що ж це за "свято", звідкіля воно бере свій початок?

Хелловін – старовинне кельтське язичницьке свято, відзначається в ніч з 31 жовтня на 1 листопада. Атрибутом свята є світильник у вигляді голови з гарбуза (Джек-Ліхтар). Діти, одягнені в страхітливі костюми, лякають дорослих, а ті відкуповуються від маленьких примар та монстрів подарунками (звичайно, солодощами). Історія "свята" нараховує тисячоліття, починаючи від кельтського фестивалю Самхейн, римського дня Помони (богині рослин) і християнського "Дня всіх святих". Як бачимо, історія Хелловіну має безліч різних відтінків, що і намагалися донести учням організатори цього свята та вчителі іноземних мов.

Діти мали змогу прийти до школи в костюмах або з елементами костюмів до свята, розфарбувати обличчя та перетворитися на невпізнавані створіння, які блукають по будівлі закладу та інколи наводять жах на дорослих. У деяких класах відбулися костюмовані заходи. Представники учнівського самоврядування Щербина Катерина (11-А), Щербина Анна (9-Б), Шульга Марта (9-Б), Діденко Максим (9-Б), Клаупік Тимофій (8-А) провели тематичний майстер-клас для учнів 3-х класів "Щасливий Хелловін" з символом свята - гарбузом. Абдулаєва Таіса та Крамаренко Олександра (8-Б клас) потішили початківців у стилі мистецтва боді-арту.

На своїх уроках, в свою чергу, вчителі іноземних мов організували цікаве пізнавальне дозвілля, яке допомогло учням дізнатися більше про історію Хелловіну, традиції та культуру англомовних країн. Було все… Переглядали і англомовні фільми, створювали різні вироби своїми руками, співали пісень та грали в ігри. А наостанок, кожен бажаючий мав змогу зробити чудові світлини на згадку про сьогоднішній день.

Отже, судячи із настрою наших вихованців на кінець навчального дня, можна сміливо сказати, що традиція, яка прийшла в нашу культуру не так давно, впевнено завойовує серця дітей.

 Фото І     Фото ІІ