Міжнародна акція «16 днів проти насильства»

Насильство над дітьми – проблема, яка завжди існувала і, найімовірніше, ще дуже довго буде існувати у сучасному суспільстві. Діти є найнезахищенішою та уразливою частиною суспільства, повністю залежною від дорослих. Саме через їхню провину діти стають жертвами домашнього насильства, опиняються у зонах стихійних і природних катастроф, військових дій тощо.

 

З метою привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, забезпечення рівних прав жінок та чоловіків, недопущення випадків насильства щодо дітей та підлітків, подолання булінгу в шкільному колективі з 25 листопада по 10 грудня у закладі були проведені різноманітні заходи в рамках акції «16 днів проти насильства»: виготовлення агітаційних листівок «СТОПбулінг», учні закладу долучилися до розроблення рекомендацій: "Як подолати булінг в шкільному колективі" та "Як діяти у випадках насильства", проведення відеолекторію для старшокласників, виготовлення плакатів до Міжнародного дня прав людини.

Дати початку та завершення Акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;

5 грудня – Міжнародний день волонтера;

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі;

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Проведення профілактичних заходів щодо насильства серед дітей та учнівської молоді сприяє формуванню правосвідомості та правової поведінки учнів, відповідальності за своє життя, розвиває активність, самостійність, творчість, створює умови для самореалізації особистості учня.

Саме з цією метою у 10 класах відбулася година спілкування з практичним психологом закладу Масловською К.О., учні вчилися аналізувати свої почуття і почуття інших людей, з розумінням ставитися до індивідуальних відмінностей оточуючих, вчитися справлятися з міжособистісними проблемами цивілізованим шляхом на основі толерантної взаємодії.

Інформаційні кампанії, проведені впродовж акції, допомогли підвищити обізнаність учнів нашої школи з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, сформувати розуміння нетерпимого ставлення до будь яких проявів насильства (адже існує не лише фізичне, а й економічне та психологічне насильство, наслідки яких є не менш ненебезпечними ніж від фізичного).

Учасники заходу отримали інформацію про установи, в які можна звернутись за безкоштовною та конфіденційною психологічною чи юридичною консультацією, та номер «гарячої  лінії».