Про що варто знати батькам

Статтею 6 Конвенції про права дитини закріплено невід’ємне право кожної дитини на життя.

Діти – це найдорожче, що у нас є, і загибель дитини є неоправданою втратою не лише для батьків. Тому, щоб біда не постукала у двері, ми, дорослі, повинні навчити дитину відрізняти хороше від шкідливого й небезпечного, застерегти від необачних вчинків, створити умови для життя та розвитку вдома та у навчальному закладі.

Так склалося, що ми живемо в дуже неспокійні часи. На жаль, наші з вами діти подекуди мають уяву, що у них є «багато життів» - як у комп’ютерних 3D – іграх. Діти далекі від усвідомлення реальних небезпек… Ми, дорослі, не завжди можемо вплинути на ті події, що відбуваються у суспільстві. Але у себе в родині ми гарантовано можемо навчити своїх дітей бути обачнішими та обережнішими.

 

Для батьків ми пропонуємо поради про поведінку в надзвичайних ситуаціях різного походження. Уважно опрацюйте з вашими дітьми цю інформацію, спробуйте потренуватися, як практично виконати ту чи іншу пораду. Зробіть це для того, щоб у житті, якщо доведеться, робити все спокійно і правильно.

 Обговоріть з дітьми : «Що робити, якщо станеться щось незрозуміле?». Домовтесь, кому дитина має телефонувати, якщо раптом залишиться сама, а ваші телефони не відповідатимуть. Визначте місце зустрічі на випадок відсутності мобільного зв’язку, поясніть дитині, до кого з ваших рідних чи знайомих звернутися, якщо не вдалося зустрітися в умовному місці. Завчить з дитиною декілька телефонів близьких друзів чи родичів.

 Заздалегідь подбайте про те, щоб мобільний телефон вашої дитини був у надійному місці: в кишені джинсів чи спіднички, в чохлі на поясі тощо. Не доречно носити телефон в сумці чи рюкзаку, бо їх можна легко втратити в непередбачуваній ситуації.

 Поясніть, чому важливо уникати скупчення людей і як поводитися, якщо опинився в натовпі (не тримати руки у кишенях; не нахилятися; не намагатися йти проти натовпу; за будь-яких умов триматися на ногах; поступово просуватися до краю натовпу по ходу його руху).

 Розкажіть, як діяти, якщо надзвичай на ситуація застала дитину вдома. Поясніть, що робити при оголошенні евакуації (вийти з квартири, зачинивши за собою двері, не користуючись ліфтом залишити будівлю і чітко виконувати вказівки рятувальників чи міліції).

 Продумайте стратегію поведінки при загорянні в квартирі чи під’їзді. Нагадайте дитині, що треба говорити, викликаючи пожежників, як поводитися до їхнього приїзду.

 Зважаючи на ситуацію в країні, важливо пояснити дітям, як діяти при зустрічі з озброєними 
людьми – не визначати, «погані» це чи «хороші», швидко повернутися в протилежному напрямку і обійти за декілька кварталів це місце. Доцільно також пояснити, як діяти, якщо навколо стріляють – одразу ж падати на землю, швидко і уважно озирнутися в пошуках надійної схованки, побачивши таке місце, стрімко і якнайшвидше перебігти туди і знову припасти до землі. Розкажіть, які місця є безпечними для схованки при перестрілці – під’їзд найближчого будинку, підземний перехід, великий кіоск, будь-яке заглиблене місце (рівчак, водостік). Поясніть, чому небезпечно ховатися під стінами торгових центрів, магазинів чи офісів (товсті уламки скла від вітрин становлять велику небезпеку); за автомобілями (кулі їх легко пробивають, а бензобаки спалахують миттєво); за білбордами та рекламними щитами (вони теж не захищають від куль).

Бажаємо, щоб у Вашому житті ніколи не траплялися подібні лиха!