СТОП цькуванню: представники управління юстиції розповіли як протидіяти булінгу 

Все частіше у ЗМІ та серед населення говорять про булінг. У рамках масштабної інформаційної кампанії Стоп Булінг, яка реалізовується в рамках правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» була організована зустріч учнів закладу з представником Головного територіального управління юстиції

у Кіровоградській області Масловським В.В. щодо протидії цькуванню серед дітей. 

Таке явище як булінг існувало завжди і було притаманне як учнівським так  і колективам молоді. На жаль, сьогодні булінг є гострою проблемою, яку не можна замовчувати і потрібно негайно вирішувати. Але найкраще – це попередити виникнення ситуацій жорстокого поводження та приниження. Співпраця юристів, освітян, поліції, соціальних служб є вкрай важливою у цьому питанні.

З учнями обговорили, яким чином можна вирішити проблему цькування одних дітей іншими на рівні школи, класу, держави. Також школярі отримали буклети «Зупинимо Булінг разом!», з яких можна дізнатися, які види булінгу існують та як діяти в ситуації, якщо ви стали свідком або ж жертвою булінгу.

Як зазначив представник управління юстиції, підходити до вирішення цієї проблеми необхідно системно, залучати усі причетні служби, а в першу чергу батьків та їх дітей. Профілактичні заходи щодо запобігання цього явища мають проводити освітяни, соціальні працівники, поліцейські та органи юстиції. Водночас, питання боротьби з булінгом мають вирішити й на законодавчому рівні. Нині підготовлено законопроект, яким передбачено відповідальність за булінг чи подібні дії. Документом пропонується накладення штрафів батькам від 20 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, в залежності від повторення вчинків. Також законопроект передбачає і притягнення до адміністративної відповідальності за факти приховування таких випадків.