Святкування Старого Нового року

Зимові свята наповнені веселощами, очікуванням щастя і добробуту у новому році. І святкування Старого Нового року в низці зимових свят відіграє важливу роль, а свято сприймається як самостійне, і відзначається так само весело, як і Новий рік.

14 січня - перший день Нового року за старим стилем. Переддень

Нового року своєю обрядовістю нагадував переддень Різдва та в народі називався Щедрим Вечором.

У Щедрий вечір щедрувальники вітають господарів дому обрядовими піснями. Потрібно задобрити гостей, і тоді рік буде багатим.

Характерною прикметою новорічного свята в Україні було щедрування. На відміну від колядування, обряд щедрування завжди був в Україні справді народним. Звідси і його радісне, оптимістичне звучання. До кінця XIX ст. обряд щедрування, увібравши в себе національний колорит та менталітет нашого народу, став явищем народної художньої творчості й таким зберігся і до сьогодні.

На світанку наступного дня йдуть посівати зерном: спочатку до хрещених батьків та інших родичів і близьких, а далі всім селом, щоб нікого не залишити без уваги. Зайшовши до будинку, посівальник сіє зерном і вітає всіх із Новим роком.

14 січня, у день святкування Нового року за старим стилем, у ЗНЗ І-ІІІ ступенів № 9  посівальники, учні 5, 8 класів, привітали вчителів та школярів зі святом. Діти колядували, бажали здоров'я успіху, та веселих свят!