Театралізована вистава «Свекор»

Про українські звичаї та традиції, характери героїв, оповідання Степана Васильченка «Свекор» семикласники нашої школи дізналися 17 січня спостерігаючи за виставою. Діти  запропонували глядачам інсценівку оповідання, підготовленого вчителем української мови та літератури Коваленко Любов Вікторівною та учнями 7-А класу.

Головний герой твору Василько – поважна, розсудлива дитина, в усьому намагається наслідувати дорослих, поводиться, як глава сім’ї – слідкує за дотриманням порядку, звичаїв, за це його прозвали «свекром». Хлопчик не хоче братися за науку, йому краще вже зараз одружитися. Сім'я вирішує пожартувати – запропонувати піти сватати дівчину за Василька, але, дізнавшись від батька, який дає напутнє слово, що йому доведеться самому працювати, утримувати братів, батьків, видати заміж сестру, Василько злякався й розплакався, говорячи, що він для того ще малий. Усі засміялися тоді хлопчик зрозумів, що це жарт.

Гості цього заходу, учні, вчителі, батьки, познайомилися зі змістом оповідання – енциклопедією українського народного життя, активно приймали участь в обговоренні оповідання, підготували приказки, прислів’я про сім’ю та українські традиції, дійшли висновку, що багато традицій української родини зберігають значення, важливість і донині, а також мали змогу скуштували смачні українські страви.